کتاب ,داستان ,خانوم ,می‌دهد ,اشغال سفارت

این کتابها را تازگیها خوانده‌ام. تازگیها که می‌گویم نه لزوماً همین دیروز و پریروز. منظورم این چهار پنج ماه اخیر است ولی تقریباً حرف خاصی در مورد این کتابها ندارم که بزنم. اسمشان را می‌نویسم که یادم نرود اینها را خوانده‌ام. :)‌

  1. موسیو ابراهیم: داستان پسری نوجوان و یهودی است به نام موسی که با مردی مسلمان به نام ابراهیم آشنا می‌شود و این آشنایی مسیر زندگی او را تغییر می‌دهد. نویسنده این کتاب اریک امانوئل اشمیت است. 
  2. مردان در جنگ: پارسیان، پارتیان و ساسانیان: این کتاب نوشته پیتر ویل کاکس است که در مورد جنگها و نحوه جنگیدن ایرانیان در دوران باستان توضیح می‌دهد. 
  3. معمای اشغال سفارت آمریکا در ایران که توسط جعفر مهدی نیا نوشته شده است و برای توضیح مساله اشغال سفارت از حدود صد سال قبل‌تر شروع کرده و با قضیه نفت پیش آمده تا به سال 58 برسد. 
  4. پستچی: این کتاب از چیستا یثربی که به نظرم بسیار ضعیف بود. تجربه انتشار کتاب به صورت قطره‌چکانی در اینستاگرام و تلگرام از نظر من نتیجه‌ای جز فاجعه ندارد. 
  5. گدا: داستان کوتاه گدا از غلامحسین ساعدی هر چقدر داخلش حرف دارد به همان اندازه بی‌حرف است (نظر شخصی). داستان گدایی کردن پیرزنی که گدایی را نه به خاطر پول که به خاطر ثوابش انجام می‌دهد. 
  6. خانوم: کتابی جذاب از مسعود بهنود که داستان خانوم یکی از شاهزادگان دوره قاجار و آوارگیها و تغییر حکومت و ایجاد مشروطه را بسیار زیبا روایت می‌کند. تنها ایراد این کتاب بیست صفحه پایانی کتاب است که حوادث با سرعت نور اتفاق می‌افتد. خانوم شخصی است که اتفاقات تاریخ صد سال اخیر ایران را از نزدیک شاهد بوده. از ناصرالدین شاه قاجار تا جمهوری اسلامی. 
منبع اصلی مطلب : سکانس
برچسب ها : کتاب ,داستان ,خانوم ,می‌دهد ,اشغال سفارت
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : ریدینگ لیست